You are currently viewing Компанія «Panasonic» випустила на європейський ринок сонячні панелі з ефективністю 19,4%

Компанія «Panasonic» випустила на європейський ринок сонячні панелі з ефективністю 19,4%

Японська компанія «Panasonic» анонсувала випуск нової сонячної батареї під назвою HIT KURO для європейського ринку. Новинка оснащена нижнім шаром фотоелементів чорного кольору і чорним обрамленням, її ефективність становить 19,4%, а загальна пікова продуктивність до 325 Вт, повідомляє Еlectrek.

Виробник стверджує, що із 4 мільйонів раніше проданих в Європі панелей, лише 148 були повернуті за гарантією. Вона становить 25 років (і на обладнання, і на продуктивність системи). Більшість сонячних панелей зберігають свою продуктивність на рівні близько 80%, однак Panasonic за той же період, гарантує 90%. Ці додаткові 10% приносять вагомий внесок в обсязі виробленої електроенергії за 25 років.

Нові сонячні батареї HIT KURO продаються у двох варіантах – на 320 і 325 Вт. Приблизно для кожних 5 Вт, доданих до стандартної сонячної панелі, додається 0,3% ефективності. На кутах панелі зробили канали для води, що має запобігти скупченню бруду і тим самим збільшити продуктивність на довгі роки.

Компанія також заявляє про унікальний температурний коефіцієнт –0.258% /°C, який називають кращим показником у галузі. Це означає, що на кожен градус підвищення температури починаючи від 25 °C загальна ефективність панелі знижується лише 0,258%, тоді як у більшості інших виробників цей коефіцієнт наближений до 0,4%.

Також однією з особливостей панелей є технологія «HIT» (Heterojunction with Intrinsic Thin-layer – гетероперехід з внутрішнім тонким шаром), при якій кожен окремий фотоелемент являє собою тонку монокристалічну кремнієву пластину, в оточенні ультратонких шарів аморфного кремнію. Технологія має ряд переваг: зменшення втрат електронної рекомбінації та оптичних втрат і мінімізація втрат на опір.

Наталія Федосенко